Mbappe’nin annesi PSG başkanını hedef aldı

Transfer sezonunda en çok konuşulan oyuncularından biri olan Kylian Mbappe’de gündem bir türlü durulmuyor. Avrupa’da transfer sezonunun başlamasından beri gerek sözleşmesi gerek transfer olmak istediği takım dahil hakkında birçok iddia çıkan Fransız süper yıldız için son olarak Luis Enrique’nin tanıtıldığı basın toplantısında PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi açıklamalarda bulunmuştu. Yıldız oyuncu hakkında net konuşan başkana son olarak Kylian Mbappe’nin annesinden sert cevap geldi.

Sözleşmesinin sonuna yaklaşıldığından beri takımında kalıp kalmayacağı ile beraber oyuncunun ne çok hangi takıma gideceği merak konusu olurken yıldız ismin son açıklaması kulüpleri harekete geçirmişti. 2+1 yıllık sözleşme imzalayan Mbappe için opsiyon bulunuyordu.

TAKIMDA KALMAYACAĞINI AÇIKLADI

Geçtiğimiz ay açıklama yapan Kylian Mbappe opsiyonunu kullanmayacağını açıklamıştı. Yaptığı açıklamanın ardından hem Real Madrid hem de PSG harekete geçerken başkan Nasser Al-Khelaifi oyuncuya önemli bir mesaj vererek geleceğine dair karar vermesini belirtmişti.

BAŞKANDAN ÜLTİMATOM “KİMSE KULÜPTEN BÜYÜK DEĞİL”

Başkan Al- Khelaifi, “En fazla iki hafta içinde karar vermesi gerekiyor. Yeni bir sözleşme imzalamak istemiyorsa kapı açık. Bu onun için ve diğer herkes için böyle. Kimse kulüpten büyük değil, hiçbir oyuncu, ben bile. Bu çok açık. En iyi oyuncunuzun kulüpten bedelsiz ayrıldığını asla göremezsiniz. Bu asla olmaz” diyerek oyuncuya mesaj vermişti.

ANNEDEN SERT CEVAP

Gündeme bomba gibi düşen açıklamaların ardından Kylian Mbappe’nin annesi Fayza Lamari yapılan açıklamanın ardından oğlunu Nasser Al-Khelaifi’ye karşı savunmaya geçti. Annenin Kamerun’u yaptığı ziyaret sırasında açıklamalar için başkana “Büyük yalancı” dediği öğrenildi. Bu açıklamanın ardından Mbappe ile PSG arasındaki sinirlerin daha da gerilmesi beklenirken Real Madrid’in bu ortamdan yararlanıp yararlanmayacağı ve Mbappe’nin geleceği büyük merak konusu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx