Haftaya Bitcoin Fiyatı İçin Ne Bekleniyor? İşte Seviyeler!

Kripto para piyasası Cuma günü riskten kaçınırken, Bitcoin fiyatı hafta sonunda yatay hareketlerini sürdürüyor. Analistler, BTC grafiğinde şekillenen kama formasyonun önümüzdeki hafta yol açacağı teknik seviyeleri tartışıyor.

Crypto Rover, Bitcoin fiyatı için hafta sonu yüksek volatilite öngördü

BTC’nin 3 günlük grafiğinde paralel bir takoz şekilleniyor. Kama formasyonu, sağda bir noktada yakınlaşan bir destek ve direnç seviyeleri çifti ve daralan bir fiyat kanalı ile karakterize edilmektedir. Fiyat direnci veya desteği geçip yeni bir trend oluşturduğunda, model bozulur. Bununla birlikte, bu potansiyel kopuşun, ralli yerine kısa vadeli bir rahatlama sunabileceğini de belirtelim.

Kriptokoin.com olarak analist Crypto Rover’nun kama formasyonundan beklentilerine bu yazıda yer verdik.

Carl from the Moon, önemli bir Bitcoin modeli tespit etti

1,3 milyon takipçili popüler kripto yatırımcısı, BTC fiyatının 29.000 doları aşabileceği bir model paylaştı. Carl, Bitcoin grafiğinde yakında kırılabileceğini söylediği simetrik bir üçgen modeli görüyor.

Kripto analisti, Bitcoin fiyat hedefini, fiyat daha da düşerse 25 bin dolar veya fiyat yukarı doğru hareket ederse 29 bin dolar olarak veriyor.

Bluntz, BTC’nin büyük bir yükseliş koşusu başlatmasını bekliyor

Bir diğer kripto analisti Bluntz, düşüş trendinde BTC’nin günlük grafiklerinde oluşan dalgalanma başarısızlık modellerini (SFPS) ele aldı. Analist, Bitcoin’in önemli direnç seviyelerinin üstesinden gelmek üzere olduğuna ve büyük bir yükseliş koşusu yaşayacağını tahmin ediyor.

Bluntz, Twitter takipçilerine “Artık short zamanı olduğunu düşünmüyorum. Bu haftalar önceydi” tavsiyesinde bulunuyor.

Analist, BTC’nin potansiyeli konusunda iyimser. Fakat, yine de ileride ortaya çıkacak bir sonraki direnç seviyelerini de yakından takip ediyor. Bluntz için bu seviyeler 28.300 ve 29.500 doları içeriyor.

Borsalardaki BTC arzı dip seviyelerde

Öte yandan, Santiment’ten gelen veriler, kripto yatırımcıları arasında farklı bir trend ortaya koyuyor. Son zamanlarda, yatırımcılar hızlı bir şekilde kripto para borsalarından paralarını alıp çekiyorlar. Santiment, BTC’nin borsalardaki dolaşımdaki arzının şu anda %5,7 seviyesinde olduğunu bildiriyor. Bu BTC’nin ilk kez 20.000 dolara ulaştığı Aralık 2017’den bu yana görülen en düşük seviyeydi.

Benzer şekilde, ETH’nin dolaşımdaki arzı %10,1 ile 2015’teki başlangıcından bu yana dip seviyesine işaret ediyor. Bu düşüş, uzun vadeli karlar elde etmek isteyen ETH sahiplerinin kipto paralarını borsalarda tutmak yerine stake etmeyi seçmeleriyle bağlantılıydı.

Beklenen kırılma gerçekleşir ve olumlu yönde hareket ederse, BTC yeniden 27.000 doların üzerine yönelecek. Tersine, fiyat bir sonraki destek seviyesinin 26.300 doların altına düşerse, bunu 25.000 dolar takip edecek.

Bu arada, Coinglass’tan alınan veriler, kripto piyasasının son 24 saat içinde 25 milyon doların üzerinde BTC long tasfiye ve 6,39 milyon doların üzerinde short tasfiye gördüğünü ortaya koydu.

Bitcoin fiyatı ne durumda?

BTC şu anda günlük ve haftalık bazda yatay hareket ediyor. Boğalar 27,000 dolar seviyesini destek olarak tutmakla meşgul. Lider kripto, Perşembe günü 27.500 dolara ulaştı ve daha sonra 26.400 dolara kadar geriledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir