Yeni çıkan kitaplar

Yazarları tarfaından büyük bir titizlikle yazılan ve okurların beğenisine sunulan yeni kitaplardan sizler için her hafta olduğu üzere bu hafta da yesyeni bir liste hazırladık.

İyi okmalar dileriz…

Uykusuzluk – İnsomnia

Romanlarını Maine’de kurgulamayı seven Stephen King, Uykusuzluk’ta bir defa daha buraya dönüyor. Muharririn iliklere işleyen bir gerçekçilikle doğaüstü dehşet ögelerini bulusturduğu bu şaheserini elinizden bırakamayacaksınız.

Sayfa: 784

Dervişin Teselli Koleksiyonu 2

Dervişin Teselli Koleksiyonu 2 – Klasik Metinlerle Düzgünleşme kitabı Doğu’nun ve Batı’nın kadim öğretilerini kullanarak içimizdeki teselli sesini uyandırıp canlandırmayı hedefliyor.

Sayfa: 248

Rahatlama Kitabı – Suyun Üstünde Kalmamı Sağlayan Düşünceler

Rahatlama Kitabı, sıkıntı günlerden çıkarılmış derslerin ve o denli vakitlerde biraz olsun düzgün hissettirecek tekliflerin bir derlemesi…

Sayfa: 272

Hani Ayrılıklar da Sevdaya Dahildi?

Klinik Psikolog Ziya Ünlütürk’ün kaleme aldığı HANİ AYRILIKLAR DA SEVDAYA DAHİLDİ, bağlanma biçimlerini, travmaları ve ayrılık sonrası süreci inançlı bir tecrübeye dönüştürecek.

Sayfa: 184

Müzikli Beyin

Latin Amerika’nın usta kalemi César Aira, kısacık romanlarının yanı sıra hikayeleriyle de deneyimli edebiyat okurunun radarına takılıyor. Sıradan olayların, hatta kendi hayatına dair kimi ögelerin üzerine kurguladığı, bağlamından sapan gerçeküstü metinleriyle Aira okurunu, zihninin karmaşık ve soyut patikalarında bir arada çıkacakları kısa yürüyüşlere davet ediyor.

Sayfa:280

40 Günde Yeni Sen

Bu 40 günün sonunda hem fazla kilolarınızdan kurtulacak hem de daha sağlıklı bir vücuda kavuşacaksınız. Kendinizi zinde, hafif, keyifli hissedeceksiniz…

Sayfa: 280

Çocukluk Sırrı – Kişilik ve Karakter Gelişiminde

Adem Güneş’in Mevlana’ların, Hacı Bektaş’ların, Yunus’ların, Fatih’lerin yetişme sırrı olan Anadolu Pedagojisi çerçevesinde bir model ileri sürdüğü kült kitabı Çocukluk Sırrı yeni baskısıyla tekrar sizlerle…

Sayfa: 288

Annemin Bilmediği Her Şey

Kimlik ve toplumsal hafıza hakkında güçlü ve isyankâr bir roman. Edebiyat dünyamızda bir zafer işareti…

Sayfa: 252

Gölgesiz Kadınlar

Gölgesiz Bayanlar, bir birinci roman. İlker Koçaş, polisiye bir olayın çözümlendiği romanında yolları bir müddetliğine birleşen iki bayanın öyküsünü anlatıyor. Segah’ın, Rozlin’in, polislerin ve gazetecilerin gözünden aktarılan olaylar silsilesinin sonunda bir sır perdesi aralanıyor.

Sayfa:248

Tanrıların Büyücüleri

Hangi Graham Hancock, çoksatan kitabı İlahların Parmak İzleri’nin akabinde, yirmi yıl sonra büsbütün yeni, bilimsel ve arkeolojik delillerle dolu bir kitapla geri dönerek hem geçmişin gizemlerini hem de kayıp uygarlığın izlerini takip ediyor.

Sayfa:600