Yaşar Kemal Uğurlu’dan ‘penaltı’ açıklaması: Ben de görsem vermezdim

Trabzonspor’un Adana Demirspor’u 3-1 yendiği karşılaşmada verdiği penaltı kararıyla tartışılan hakem Yaşar Kemal Uğurlu, TV100’de eski hakem Deniz Ateş Bitnel’e açıklamalarda bulundu.

Geçen hafta Trabzon’a gittiği iddialarına yanıt veren Uğurlu, “Ben Trabzon’a geçtiğimiz ay cenaze dolayısıyla gittim. Çok sevdiğim bir abimin babasının cenazesine gittim. 29 Mart tarihiydi. Ben Trabzon’a bu hafta gitmişim gibi gösterip beni zan altında bırakan kişiyi gördüğüm yerde bunun hesabını soracağım. Maç günü oğlum hastaneye kaldırıldı. Şu anda da hastanede zaten. Ameliyat olacak. Maç günü maçı iade edemezdim. Türk futbolunun ve içinde bulunduğu kaotik ortamın daha fazla tartışmalara sebebiyet vermemesi adına bunu yapamazdım” dedi.

Uğurlu, “Edin Visca’nın penaltısında benim baktığım açıdan Simon Deli, itti gibi gördüm. Öbür açıdan ben de görsem penaltı vermezdim zaten. VAR da müdahale etmedi. İlk yarının sonuna 6 dakika ekleyip 4 dakikada bitirmemin sebebi de aklımın oğlumda olması” ifadesini kullandı. (HABER MERKEZİ)