Üsküdar Belediye Lideri Türkmen, İmamoğlu’na teşekkür etti, birtakım AKP’liler ayaklandı

Üsküdar’ın AKP’li Belediye Lideri Hilmi Türkmen’in açılışı yapılan bir tesis için İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etmesi birtakım AKP’liler tarafından reaksiyonla karşılandı. Hususla ilgili İmamoğlu’ndan da açıklama geldi.

AKP’li Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen, Üsküdar’da üretimi tamamlanan altyapı tesisi için İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti.

Yaşanan bu gelişmenin akabinde birtakım AKP’liler Türkmen’e reaksiyon gösterdi. Özellik toplumsal medya üzerinden yapılan tenkitler sonrası İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’ndan da açıklama geldi. İmamoğlu şu sözleri kullandı;

“VAY SEN NİÇİN TEŞEKKÜR EDERSİN…”

*Üsküdar Belediye Başkanı’yla hizmet odaklı bir buluşmayla uzlaşarak, konuşarak onun teklifiyle ‘Bu çok kıymetli bir konudur’ diyerek bir tavsiyede bulunmuş, Büyükşehir Belediye Lideri da buna bırakın kulağını tıkamayı birebir sahiplenmiş ve birlikte açmışız. Ne yapmış belediye lideri bize teşekkür etmiş. Vay sen niçin teşekkür edersin…

*Aslında şunu demek istiyorum; atılan adım akılcı bir adım. Yani sorunu benimle paylaşan, manalı bir hal gösteren faziletli bir belediye lideri duruşu.

“PERDE GERİSİNDEN ALLAH BİLİR NELER YAPIYOR, NELER SÖYLÜYORLAR”

*Açılışına gelip hem geçmişte başlatanlara hem de bugün bitirenlere teşekkür etmek ikinci faziletli adım. Üçüncü faziletli adım ise o açılışa gelip Ekrem İmamoğlu’nu tahminen öncelikli dinlemeye gelen yüzlerce Üsküdarlıya (belki de birçoğu benim partimin mensubu olabilir) onlara konuşmak üçüncü faziletli davranış.

*Bunu göremeyecek kadar körleşmiş o bir avuç insan bu tıp insanlara perde gerisinden Allah bilir neler yapıyor, neler söylüyorlar.