Türkiye’nin ‘Nazmi Arıkan’ cinayetinde yeni gelişme!

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu evli ve 2 çocuk babası Nazmi Arıkan, sürücüsü Şerif Eker ile bayram tatili için Gelibolu’nun Karainebeyli köyünde küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan çiftliğine geldi.

Çiftlik çalışanları, 13 Temmuz Çarşamba günü öğlen saatlerine kadar Arıkan ve Eker’i göremeyince şüphelendi. Telefonla da ulaşılamayınca denetim için çiftlik meskenine giren çalışanlar, Arıkan ile Eker’in kanlar içerisinde buldu.

İhbarla çiftliğe jandarma ve sıhhat takımları sevk edildi. Sıhhat takımları, Arıkan ve Eker’in çok sayıda bıçak darbesiyle öldürüldüğünü belirledi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIM YAPMIŞ

Bayram müddetince çiftlik konutunda kalan Nazmi Arıkan ile sürücüsü Şerif Eker’in cesetlerinin, meskenin yemek yenilen salon kısmında bulunduğu öğrenildi. Arıkan’ın salı gecesi son olarak çiftlikte vazife yapan veteriner ile saat 23.00’e kadar birlikte olduğu, gece yarısı da bir yakınıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdiği tespit edildi.

Gece yarısından sonra ise Arıkan ve sürücüsüne ulaşılamadığı ortaya çıktı. Jandarma Kabahat Araştırma Timi’nin (JASAT) titiz çalışması ile ikili cinayetin şüphelisinin Tokatspor Kulüp Lideri Ufuk Akçekaya olduğu belirlendi. İstanbul’da yakalanan Akçekaya’nın, gözaltına alınmadan evvel toplumsal medya hesabından canlı yayın açarak, Nazmi Arıkan ile ortalarında geçen yıl yaşanan olayları anlattığı tespit edildi.

OLAYDAN 1 GÜN EVVEL GELMİŞ

Takımlar, Akçekaya’nın 11 Temmuz Pazartesi günü İstanbul’dan otobüsle Gelibolu ilçesine geldiğini, burada bir gece konakladıktan sonra minibüsle Eceabat ilçesine geçtiği, olay günü de Eceabat’tan taksiyle Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyündeki Nazmi Arıkan’a ilişkin çiftliğe gittiğini belirledi.

Bu ortada otopsi süreçleri tamamlanan Nazmi Arıkan 36, sürücüsü Şerif Eker’in ise 34 yerinden bıçaklandığı belirlendi. Teslim alınan cenazeler, İstanbul’a gönderildi. Nazmi Arıkan, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda; Şerif Eker ise Mahmut Şevket Paşa Mezarlığı’nda toprağa verildi.

SUÇ ALETİ OLDUĞU BEDELLENDİRİLEN BIÇAK BULUNDU

Bu ortada Tokatspor Kulübü Lideri Ufuk Akçekaya’nın Gelibolu İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki sorgusu sürüyor. 2 gün evvel çiftliğe götürülüp, yer göstermesi yaptırılan Akçekaya, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Jandarma grupları, bir yandan da çiftlik arazinde ayrıntılı çalışmasını sürdürüyor.

İncelemelerde gece karanlığında ayçiçeği tarlasının içerisinden geçerek çiftliğe gittiği bedellendirilen Akçekaya’ya ilişkin olduğu sanılan ayak izleri bulundu. Bu bölgede ağırlaştırılan aramalarda hata aleti olduğu bedellendirilen bir bıçak, jandarma takımlarınca bulunarak incelemeye alındı.

KAYNAK: DHA