Türkiye satış ihtimalli Xiaomi 12 Lite 5G için tasarım ortaya çıkarıldı

Xiaomi 12 serisi için uzun zamandır bir Xiaomi 12 Lite 5G modelinin de adı geçiyor. İşte bu model için tasarımda sürpriz kalmadı.

Tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Xiaomi 12 serisi, esas olarak 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. İşte bu serinin en yeni üyesi olacak Xiaomi 12 Lite 5G, yapılan sızıntıya göre yukarıdaki tasarımla yolda bulunuyor. Artık çok yakında tanıtılması beklenen telefon, ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyor ve konumuna göre ince sayılacak eşit kalınlıkta çerçeveler kullanıyor. Köşeli ve düz yapıyı benimseyen orta üst seviye akıllı telefon, genel olarak farklı değil ancak şık görünüyor. Daha önce yapılan teknik sızıntılara göre ise 12 Lite 5G, 6,55 inç FHD+ 120 Hz AMOLED ekrana sahip ve gücünü Snapdragon 778G işlemci ile 6 GB ya da 8 GB RAM’den alıyor. 128 / 256 GB dahili depolama seçenekleri sunulacak model, kaynağa göre 67W şarj destekli 4.500 mAh pil taşıyor. Parmak izi sensörünü ekrana entegre eden telefonun önünde 16 megapiksel, arkasında ise 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro kameralar bir araya geliyor. Kutusundan Android 12 + MIUI 13 ile çıkacak bilgisi verilen cihaz, seriye sonradan eklenecek tek model de olmayacak gibi duruyor.

Çünkü bu modellerin en üstüne ileride Xiaomi 12 Ultra modeli de dahil edilecek ve en son çıkan bilgilere göre telefon deri, cam ve seramik olmak üzere üç farklı arka gövde tipiyle elde edilebilecek. Aktarıldığı kadarıyla cam versiyon için birçok farklı renk sunulacak. Seramik versiyon için sadece siyah ile beyaz renkler sunulacak.

Deri versiyon için de farklı renklerin sunulması bekleniyor. Bildiğimiz kadarıyla model resmi olarak mayıs ayında tanıtılacak. Bu amiral gemisinin ilk aşamada sadece Çin pazarına özel olacağını belirten kaynaklar, telefon için genel olarak beklentiyi artırmış durumda. Şu an Türkiye’de hiçbir Xiaomi 12 serisi telefon satılmıyor. Bu konuda başlangıç Xiaomi 12 Lite 5G ile yapılabilir. Ancak bunun da henüz kesin olmadığını net olarak belirtelim.

Xiaomi 12 Lite 5G yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın