TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de play-off sistemi değiştirildi

Federasyondan yapılan açıklamaya nazaran, TFF 2. Lig’de olağan dönem sonunda kümelerinde birinci olan iki grup direkt, play-off karşılaşmaları sonucu ise 1 kadro olmak üzere toplam üç kadro Spor Toto 1. Lig’e yükselecek.

TFF 3. Lig’de ise olağan dönem sonunda kümelerinde birinci olan üç ekip direkt, play-off karşılaşmaları sonucunda her kümeden 1’er ekip olmak üzere toplam altı ekip TFF 2. Lig’e yükselecek.

TFF 2. Lig’de küme içi play-off karşılaşmaları üç cins üzerinden oynanacak. Üç çeşit sonunda her iki kümeden birer grup play-off final karşılaşmasına yükselecek.

TFF 2. Lig’de play-off kademesine her kümede 2, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki ekipler katılacak. Olağan dönemi 2. sırada bitiren ekipler direkt 3. çeşide yükselecek. 1. cins karşılaşmalarında her iki kümede 3’üncü ile 6’ncı, 4’üncü ile de 5’inci gruplar tek maç eleme yoluna nazaran karşılaşacak. Maçlar 3 ve 4. kadroların alanında oynanacak. Karşılaşmaları kazanan kadrolar ikinci tipe yükselecek. 2. cins çift maç eleme adabına nazaran ve birinci maçlar sıralamada daha altta yer alan grupların alanında olacak biçimde yapılacak. 2. cins karşılaşmalarını kazanan kadrolar 3. cinste lig 2’ncisi olan grupların rakibi olacak. 3. cins karşılaşmaları çift maç eleme yoluna nazaran ve birinci maçlar 2. çeşitten gelen kadroların alanında olacak formda oynanacak. Her iki kümede 3. cins maçları sonucunda cins atlayan 1’er grup, tarafsız alanda tek maç eleme metoduna nazaran oynanacak olan final karşılaşmasını oynamaya hak kazanacak. Final karşılaşmasını kazanan grup Spor Toto 1. Lig’e yükselen üçüncü grup olacak.

TFF 3. Lig’de ise her üç kümede 2, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki ekipler play-off karşılaşmalarına katılacak. Olağan dönemi 2. sırada bitiren gruplar direkt play-off finaline yükselecek. 3. ile 6. ekip 4. ile de 5. kadro, maçlar 3 ve 4. sıradaki grupların alanında olmak üzere tek maç eleme yoluna nazaran karşılaşacak. Kazanan takımlar, birinci müsabaka ligi daha alt sırada bitiren grubun alanında olacak formda çift maç eleme adabına nazaran karşılaşacak. Çift maç sonucunda tıp atlayan grup finale yükselecek ve finalde ligi 2. sırada bitiren kadronun rakibi olacak. Her kümede başka ayrı oynanacak olan final karşılaşmalarını kazanan üç kadro daha TFF 2. Lig’e yükselecek.