Squid Game’in direktöründen Leonardo DiCaprio sürprizi

Milyonların en âlâ dizi sıralamasında birinci sıralara taşıdığı Squid Game dizisinin direktörü Hwang Dong-hyuk’tan sürpriz bir haber geldi.

Independent Türkçe haberine nazaran Güney Kore’nin başşehri Seul’de 16 Eylül’de yapılan basın toplantısına katılan Hwang, Squid Game’in gelecek dönemleri hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

3. DÖNEMDE LEONARDO DİCAPRİO YER ALABİLİR

Yönetmen, ikinci dönemin oyuncu takımı için şunları söyledi:

İkinci dönem yeniden Kore’de çekilecek, bu yüzden tanınan bir Hollywood oyuncusu yer almayacak. Fakat set lokasyonu değişirse üçüncü dönemde bu türlü bir durum kelam konusu olabilir.

Hwang, Leonardo DiCaprio’nun kendisine dizinin büyük bir hayranı olduğunu söylediğini ve kurallar el verirse ünlü oyuncuya üçüncü döneme katılması için teklif götürebileceklerini ekledi.

Ayrıca direktör, çekimleri 2023’te başlayacak ikinci dönemin 2024’te yayımlanacağını duyurdu. Hwang birinci dönemin muvaffakiyetinin akabinde artan bütçelerinin yeni kısımların kalitesine yansıyacağını lisana getirdi.

TOP 10 LİSTESİNE GİREN BİRİNCİ KORE DİZİSİ OLDU

Squid Game’in birinci dönemi tam bir yıl evvel (17 Eylül 2021’de) yayımlandı ve 94 ülkede Netflix’in Top 10 listesine giren birinci Kore dizisi olarak tüm dünyada ses getirdi.

Dizi bu yıl birçok Altın Küre ve Ekran Oyuncuları Derneği Mükafatı kazandı. Akabinde 14 kısımda Emmy’ye aday gösterilen dizi, bunların 6’sını kazanarak Kore üretimleri ismine bir birincisi başardı.Hwang, Emmy kazanan birinci Koreli direktör oldu.