Son dakika haberi: Galatasaray’da flaş gelişme! “Teklifi kabul etti, anlaşma sağlandı”

Galatasaray’da gözler 30 Nisan’da yapılacak olağanüstü seçimli genel kurula çevrildi. Sarı Kırmızılılarda Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk başkanlık için yarışacak. Hamamcıoğlu ve Öztürk’ün teknik direktör Domenec Torrent ile yola devam etmesi beklenimyor. İki başkan adayı da İspanyol teknik direktöre kapıları kapattı.

Eşref Hamamcıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Geçen dönemde yetki bizde olsaydı Fatih hoca ile sezon ortası yolları ayırmazdık, ilk tercihimiz de Torrent olmazdı. Dolayısıyla Sn. Torrent bizim orta ve uzun vadeli planlarımız arasında yok.” ifadelerini kullanarak başkan seçilemsi durumunda Torrent ile yolların ayrılacağını ifade etti.

Metin Öztürk ise Türk bir teknik direktörle yola devam etmek istiyor. Öztürk daha öne Torrent ile ilgili yaptığı açıklamada “Son 6 haftada şapkadan tavşan çıkarır mı bilmiyorum. Seçilmemiz durumunda sözleşmelere bakacağız. Eğer yolları ayırmamız gerekirse tazminatını ödeyip farklı adaylara yönelebiliriz. Ben Türk bir teknik direktörle yola devam edilmesinden yanayım.” açıklamasında bulunmuştu.

ADAYLAR NETLİK KAZANDI

Galatasaray’da iki başkan adayının da teknik direktör adayları netlik kazanmaya başladı. Metin Öztürk’ün Okan Buruk veya Nuri Şahin ikilisinden birini teknik direktör olarak düşündüğü ve sezon biter bitmez görüşmelere başlayacağı ifade ediliyor.

Metin Öztürk, Nuri Şahin hakkında “Sezon biter bitmez görüşeceğimiz adaylardan birtanesi” demişti. Antalyaspor ise Metin Öztürk’ün Nuri Şahin ile ilgili yaptığı açıklamaya “Ülkemizin değerli kulüplerinden biri olan Galatasaray’ın başkan namzeti Sayın Metin Öztürk’ün “Sezon sonunda Nuri Şahin ile görüşürüz” ifadeleri, spor etiğinin tamamen dışında bir açıklamadır. Biz Antalyaspor olarak hiçbir değerimizin başka bir kulüp tarafından seçim malzemesi olarak kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz.” şeklinde cevap vermişti.

Antalyaspor’un bu açıklamasının ardından Metin Öztürk’ün Okan Buruk’a öncelik verdiği ve başkan seçilmesi durumunda Buruk’a teklif götüreceği iddia ediliyor.

EŞREF HAMAMCIOĞLU YABANCI TEKNİK DİREKTÖR DÜŞÜNÜYOR

Galatasaray’da bir diğer başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu ise başkan seçilmesi durumunda yola yabancı bir teknik direktörle devam etmek istiyor. Futbolun başına Cenk Ergün’ü getirecek olan Hamamcıoğlu’nun özellikle Fransız ekolünden bir teknik direktörle anlaşma sağlaması bekleniyor.

HAMAMCIOĞLU’NUN TEKNİK DİREKTÖRÜ ORTAYA ÇIKTI

Eşref Hamamcıoğlu’nun futbolun başına getirdiği Cenk Ergün’ün Franck Haise ile görüşme gerçekleştirdiği ve prensip anlaşmasına vardığı iddia edildi. 51 yaşındaki Fransız teknik adam Fransa Ligue 1’de Lens ile adından söz ettiren isimlerin başında geliyor. Haise’nin alternatifi isi Rudi Garcia…