Sivil köylü dedikleri teröristin Apo’yla fotoğrafı çıktı

Irak’ın kuzeyindeki operasyonda öldürüldükten sonra toplumsal medya üzerinden “Türkiye Irak’ta sivilleri katlediyor” diyerek çiftçilik ve hayvancılık yaptığı söylenen Mehmet Erdoğan’ın terör örgütü elebaşları Abdullah Öcalan ile fotoğrafları çıktı.

İçişleri Bakanlığının 10 milyon TL para ödüllü listesinde aranan Mehmet Erdoğan 22 Mayıs’ta MİT’in SİHA ile gerçekleştirdiği operasyonda Musul yakınlarındaki Mahmur Mülteci Kampında kullandığı sivil araç içinde öldürüldü. Operasyondan sonra güvenlik kaynakları yaptığı açıklamada terör örgütü PKK’nın 30 yıldan beri dağ takımında yer alan Mahmur-Kerkük-Süleymaniye genel saha sorumlusu Mehmet Erdoğan’ın uzun süren takip sonucu öldürüldüğü bilgisini paylaştı.

“AHIRDA HAYVAN YEMLİYORDU” DEDİLER

Ancak terör örgütüne yakın hesaplardan Türkiye’nin teröre karşı gerçekleştirdiği hudut ötesi operasyonları sekteye uğratmak maksadıyla palavra bilgi ve dezenformasyon gayreti dikkat çekti. Öldürülen kişinin ahırda hayvanları yemledikten sonra konutuna giden Irak asıllı Hacı Mirza Ali olduğu bilgisi paylaşıldı. Türkiye’nin operasyonlarının artık mültecilerin kaldığı kamplara kadar ağırlaştığı belirtilerek Birleşmiş Milletlerin bu duruma müdahale etmesi istendi.

Sivillerin ömrünün tehlikede olduğu gerekçesiyle BM ofisine PKK yandaşlarınca protesto yürüyüşü gerçekleştirildi. Üzerinden Hacı Mirza Ali ismine kimlik çıkan kişinin sivil kıyafetli olup sivil araç içinde öldürülmesine karşın ölen kişinin Mehmet Erdoğan olduğu bilgisi MİT’in mahallî saha ögelerinden teyit edildi.

ŞAM’DA TERÖRİSTBAŞI APO’DAN 9 AY EĞİTİM ALMIŞ

“Iraklı köylü öldürüldü” formunda algı teşebbüsünden üç ay sonra terör örgütü PKK’nın yayın organları bu sefer ölen kişinin üst seviye PKK’lı olduğu bilgisini terör örgütü elebaşlarıyla olan fotoğraflarıyla birlikte paylaştı.

Teröristin 1991 yılından beri Hakurk, Metina, Gara, Zap, Avaşin, Zagros, Şırnak, Siirt, Ağrı, Kars kırsalında sorumlu seviyede faaliyetlerde bulunduğu 1997 yılında Şam’a giderek terör örgütü elebaşlarından Abdullah Öcalan’dan 9 ay boyunca siyasi ideolojik eğitim aldıktan sonra tekrar dağ takımına geçiş yaptığı, yüzlerce terörist yetiştirdiği bilgisine yer verildi.