Sertab Erener’den ’19 Mayıs’ konseri: ‘Bir devası bulunur şüphesiz, siz hiç merak etmeyin’

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103’üncü yılının beş günden beri farklı etkinliklerle kutlanıldığı Kartal’da Sertab Erener konser verdi. Kartal Belediyesi’nin konut sahipliğini yaptığı program,  DJ performansı ile başlayıp Sertab Erener konseri ile son buldu. Yüzlerce kişinin katıldığı kutlamalarda gençler Erener’in müziklerine eşlik ederek keyifli anlar yaşadı.

“BİR DEVASI BULUNUR ŞÜPHESİZ, SİZ HİÇ MERAK ETMEYİN”

Sertab Erener’i Türk halkıyla buluşturmanın çok değerli olduğunu söyleyen Kartal Belediye Lideri Gökhan Yüksel, Erener’in ‘Bir Devası Bulunur’ isimli müziğine hitaben, “Bir dermanı bulunur şüphesiz, siz hiç merak etmeyin, ümitsizliğe kapılmayın. 19 Mayıs Ceddimizi Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle, şükranla anıyorum. Biraz evvelki kesimdeki söylenildiği üzere hiçbir genç kardeşim ümitsizliğe kapılmasın. Bir devası bulunur elbette. Buradayız. Gençler geliyor ve güzel ki varsınız” dedi.

“KARTAL GENÇLERİ MEMNUN”

20 yaşındaki Melike Özdemir ise “Bu etkinliklerden ötürü çok memnunuz, çok da mutluyuz. Esasen yaz aylarından beri konserler yapılmaya devam ediyor. Bütün Kartal’ın bu etkinliklerden mutlu olduğunu düşünüyorum. Etkinliklere çok sevdiğimiz isimler getiriliyor. Bence bütün Kartal gençleri çok şad. Zati etkinlikler çok kalabalık oluyor, beşerler severek takip ediyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı da Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bayramlardan bir tanesi ve bizim için çok bedelli bir bayram” biçiminde konuştu.

Konseri izlemeye ağabeyleriyle Pendik’ten gelen 19 yaşındaki Can Demir aktifliği çok beğendiğini belirterek, programı düzenleyenlere teşekkür etti. Demir, Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu bayramda Atatürk’ü anarak ruhunu şad etti.