Şehit Ömer Halisdemir sıhhat ocağı yüzleri güldürecek!

Toplamda 26.000 kişinin faydalanabileceği 6 odalı 225 metrekareye yapılan sıhhat Ocağı Şefkat Eli Derneği tarafından açıldı. Afrika’daki vatandaşların hak ettikleri sıhhat hizmetine kavuşmaları için yapılan bu hastane yardım kampanyaları ortasında büyük ses getirdi.

Şehit Ömer Halisdemir sıhhat ocağının açılışı yapıldı! tarafından açılan bu sıhhat ocağında müşahede odası, ilaç odası, laboratuvar odası, muayene odası, doğumhane, enjeksiyon (aşı) odası olmak üzere toplamda altı kısım bulunuyor. İnsanların insan olmasındaki temel tesirin öteki insanlara yardım etmek olduğunu lisana getiren Şefkat Eli Derneği, yeni mucizeler için adım atmak istediklerini söylüyor.

Şefkat Eli Derneği İle İnsanlığa Yararlı Projeler!

Şefkat Eli Derneği insani yardım faaliyetlerini yapan derneklerin başında geliyor. Yardıma muhtaç vatandaşlara yönelik yararlı projeler yürüten Şefkat Eli Derneği, kendi imkanları ve gelen online bağışlar ile vatandaşların yüzünü güldürmeye devam etmek istiyor. Olağan ki de bu noktada değerli konu yapılması. Dernek ne kadar da kendi imkanlarını kullanarak vatandaşlara yardım etmek istese de; online bağış olmadan da büyük bir proje yapmak maalesef mümkün değil. Şefkat Eli Derneği ile yardıma muhtaç olan insanlara umut dolu bir el uzatabilir, yeni projelerin var olmasında yardımcı olabilirsiniz.

Şefkat Eli Derneği Afrika Çad’a Umut Getirdi!

Afrika’nın Çat ülkesine umut geçiren Şefkat Eli Derneği kurmuş oldukları Şehit Ömer Halisdemir sıhhat ocağını tamamlayarak hizmet vermeye başladı. Hijyen kurallarına uygun bir biçimde hizmet veren sıhhat ocağının içerisinde neredeyse her kısım bulunuyor. Sıhhat ocağının yanı sıra tasarlanan yapının içerisinde eczane kısmı de yapılarak, hastaların kısa mühlet içerisinde ilaçları temin edilmeleri düşünmüştür.

Tüm ayrıntıları düşünen ve tasarlayan Şefkat Eli Derneği, yeni projeler için de yeni adımlar atmaya başladıkları aktarıyorlar. Ses getirecek diğer bir yardım kapmayası için kollarını sıvayan Şefkat Eli Derneği, online bağış yapacak gönüllülerini de arıyor.

Daha ayrıntılı bilgi için www.sefkateli.org.tr adresinden yahut 444 33 50 irtibat numarasından derneğe ulaşabilirsiniz.