İşte Bu Yüzden Banyolarınıza Elma Sirkesi Koymalısınız! Tesirini Görünce Çok Şaşıracaksınız!

Elma sirkesi üstün yararlı bir eserdir. Bilhassa salatalarda mükemmeller yaratmak için kullanabilirsiniz, lakin birebir vakitte örneğin cilt sıkıntılarından kurtulmanın da olağanüstü bir yoludur. Yeniden de bu, bu özel sirkeyi kullanabileceğiniz sıhhatle ilgili birkaç şeyden yalnızca biri. Bir müddet banyo suyunuza eklemeyi denemelisiniz, zira çok sayıda kusursuz yararı var. İşte banyolarınıza elma sirkesi koymanız için dört yeterli neden:

CİLDE GÜZEL GELİR

Banyo suyunuzdaki elma sirkesi cildinize âlâ gelen her türlü vitamin ve minerali sağlar. Sirke, farklı vitamin ve minerallerle doludur. Fermantasyon süreci sırasında elmalardaki maya parçalanır. Bu, elma sirkesindeki C vitamini düzeyinin ve ayrıyeten çeşitli B vitamini tiplerinin arttığı manasına gelir ve bu cildiniz için çok iyidir! Elma sirkesinin de sivilceleri azalttığı söyleniyor.

TERLİ KOLTUK ALTLARIYLA SAVAŞIR

Herkes terler ve bu utanılacak bir şey değildir. Yeniden de, hiç kimse etraflarında terli bir kokunun dolaşmasından hoşlanmaz. Tahlil? Elma sirkesi. Sirkedeki asit, beğenilen olmayan kokuya neden olan bakterileri öldürür.

KEPEĞE KARŞI YARDIMCI OLUR

Kepek sorunu mu yaşıyorsunuz? Elma sirkesi olağanüstü bir tahlildir. Üstte söylediğimiz üzere, sirke mayayı kesimler. Çok fazla kepek olması, beyaz pullara neden olan başınızdaki çok maya büyümesinden kaynaklanır. Elma sirkesi sizin için bunu çözecek!

SAÇINIZA DÜZGÜN GELİR

Sadece kepekten kurtulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, saçınızın kendisi için de çok iyidir! Elma sirkesi doğal bir alternatif sunduğu için kıymetli saç kremlerine gerek yok. Saçınızı nemlendirir ve esnek ve pürüzsüz hissetmesini sağlar. Sirke banyosuna dalmak için bir diğer kusursuz neden!

NASIL YAPILIR?

Peki elma sirkesi banyosu nasıl yapılır? Bu çok kolay. Banyonuzu olağanda yaptığınız üzere ılık suyla doldurun, lakin çok sıcak olmadığından emin olun (çok sıcak su sirkedeki güzel bakterileri öldürür). Sabun yahut köpük eklemek yerine, suya bir yahut iki bardak elma sirkesi dökün. 20 ila 30 dakika suda bekletin ve sonrasında duşta güzelce duruladığınızdan emin olun sirke kokusu almak istemezsiniz.