Eyüpspor Asbaşkanı Fatih Kulaksız: ‘Galatasaray’ın art bahçesi değiliz’

Beşiktaş ve Galatasaray’ın transferi için yarıştığı Altay’ın genç yıldızı Kazım Karataş’ın Eyüpspor’a transferi spor kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Eyüpspor, 2003 doğumlu Kazımcan Karataş transferi için İzmir takımı Altay ve oyuncuyla mutabakat sağlarken, oyuncunun bonservisini de almış oldu. 5 yıllık imza atan Kazımcan Karataş, iki yıllığına Galatasaray’da kiralık olarak forma giyecek.

Eyüpspor’un Kazımcan Karataş transferi günün en çok konuşulan konusu olurken, kulüp asbaşkanı Fatih Kulaksız bilhassa toplumsal medyada ortaya atılan savlar hakkında Hürriyet’e konuştu.

Kulaksız, “Bunlar birer yatırım projesi, hülle degil. Eyüpspor olarak genç bir oyuncuya yatırım yaptık. Biz hem teşebbüsçü hem de yatırımcı bir kulübüz. Kazımcan Karataş bedelinde 4-5 oyuncu daha oyuncu transfer edeceğiz. Transfer ettiğimiz futbolcuları Türkiye’nin lokomotif kulüpleri vasıtasıyla vitrine çıkarıp Avrupa pazarına sunmak istiyoruz. Galatasaray’ın art bahçesi üzere anılmak istemiyoruz. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzospor’la iş birliği yapmaya hazırız.” sözlerini kullandı.