Eski sevgilisinin yüzüne kimyasal husus atan sanığın cezası muhakkak oldu

Ankara’da silahla alıkoyduğu eski kız arkadaşının yüzüne kimyasal husus atan sanığın cezası muhakkak oldu.

Ankara 40. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Soner Bolat, mağdur Sultan S. ile taraf avukatları katıldı.

Mahkeme hakimi, evvelki celse savcının temel hakkındaki görüşünü sunduğunu belirterek, sanığa son savunmasını yapması için kelam verdi.

”GELGİTLERİMİZ OLUYORDU, KASTİ BİR DAVRANIŞIM YOK”

Mağdura yönelik yaralama kastının olmadığını ve onu tez edildiği üzere silahla alıkoymadığını savunan Bolat, “Kendisiyle ayrılmıştık lakin sonra tekrar görüştük. Bu müddette gelgitlerimiz oluyordu. Bu bahiste tartıştık, kendisine yönelik kasti bir davranışım olmadı” tabirlerini kullandı.

PİŞMAN OLDUĞUNU BELİRTİP TAHLİYE İSTEDİ

Sanık avukatı ise müvekkilinin yaşananlardan pişman olduğunu aktararak, Bolat’ın kararla birlikte tahliyesini talep etti.

Mağdur Sultan S’nin avukatları Deniz Can Aydın ile Yiğit Murat Onurhan da sanığın cürmü işlediğine dair ikrarı ile İsimli Tıp Kurumu raporunun dava evrakında bulunduğunu belirterek, Bolat’ın üst huduttan cezalandırılmasını istedi.

TOPLAM 18 YIL MAHPUS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Beyanların akabinde kararını açıklayan mahkeme hakimi, sanık Bolat’ın, “silahla sonucu sebebiyle ağırlaşmış yaralama” hatasından 6 yıl, “silahla kişiyi hürriyetinden mahrum bırakmak” cürmünden ise 12 yıl mahpusla cezalandırıldığını açıkladı.

TAKDİRİ İNDİRİM UYGULANMADI

Ayrıca hakkında takdiri indirim uygulanmayan sanığın tutukluluğunun devamı kararlaştırıldı.

NE OLMUŞTU?

İddianameye nazaran, Mamak ilçesinde yaşayan mağdur Sultan S, şiddet nedeniyle ayrıldığı erkek arkadaşı Bolat’ın bir ortaya gelme isteğine olumsuz karşılık verdi.

Bunun üzerine Bolat, 5 Ocak’ta iş yerine gitmek için konutundan ayrılan bayanı, yolunu kesip belindeki ruhsatsız silahı göstererek tehdit etti. Bolat, silah zoruyla yakınlardaki çocuk parkına götürdüğü Sultan S’nin yüzüne kimyasal unsur attı.

Yüzünün makul bölgelerinde ikinci derece yanık ve lekeler oluşan mağdurun şikayeti üzerine Bolat tutuklandı.