Disney+ hakkında sık sorulan sorular ve cevapları

The Walt Disney Company’nin dijital yayın platformu Disney+ hakkında sık sorulan soruları ve cevapları bir araya getirdik.

Bugün resmî Türkiye sayfası güncellenen Disney+, birçok merak edilen soruya net cevaplar verdi. Örneğin “Disney+ nedir?” sorusunun cevabı şu oldu: “Disney+; Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ve çok daha fazlasına ait içeriklerin yer aldığı dijital yayın platformudur. Disney+, standart üyelik paketi kapsamında birçok ayrıcalık sunar:

• -Başka hiçbir yerde izleyemeyeceğin orijinal içerikler, gişe filmleri, bir solukta izlenebilecek diziler ve programlar, atıştırmalık kısa içerikler ve ilham verici belgeseller
• -10 cihaza ve 7 ayrı profile kadar sınırsız indirme imkânı
• -Uyumlu cihazlarda hiçbir ek ücret ödemeden 4K UHD çözünürlükte Dolby Vision ve Dolby Atmos desteğiyle izleme imkânı
• -Özel çocuk profilleri içeren kapsamlı ebeveyn kontrol sistemi
• -Aynı anda 4 ekranda izleme imkânı
• -GroupWatch özelliğiyle beş arkadaşınla sanal izleme partileri düzenleme imkânı”

Disney+ servisinin fiyatı nedir?

“Disney+ aylık üyelik bedeli 34,99 TL’dir. Dilersen yıllık üyelik ile (tek ödemede 349,90 TL) 10 ay fiyatına 12 ay izleyebilirsin!* *12 ay boyunca aylık ödemeye kıyasla sağlanan avantaj.”

Hangi cihazlar destekleniyor?

“Servis mobil cihazlar, web tarayıcıları, oyun konsolları, set üstü kutuları ve smart TV’leri destekler.”

Disney+ üyeliği taahhüt gerektiriyor mu?

“Disney+ üyeliği hiçbir taahhüt gerektirmez ve mevcut faturalandırma döneminin bitiminden itibaren geçerli olmak kaydıyla üyeliğini dilediğin zaman üyeliğini iptal edebilirsin. Aşağıdaki 5 kolay adımı izlemen yeterli.

-www.disneyplus.com’a gidip hesabına giriş yap
-Profilini seç
-Hesap bölümünü seç
-Üyeliği İptal Et’i seç
-İptal İşlemini Tamamla’yı seçerek onayla”

Disney+ Türkiye içerisinde hangi içerikler var?

“Dünyanın en iyi hikâye anlatıcılarından binlerce film, belgesel, dizi, animasyon, kısa içerik ve her ay eklenen yeni içeriklerle Disney+’ta her zaman izlemek için bir şey bulacaksın.

• -Disney’den “Cruella” ve “Enkanto” gibi gişe rekorları kıran, en yeni canlı aksiyon ve animasyon filmleri
• -Pixar’ın dahi yaratıcılarından, her yaştan izleyici için “Luka” ve “Soul” gibi iç ısıtan hikayeler
• -Marvel Studios’dan mutlaka görülmesi gereken “Loki”, “Hawkeye” ve “WandaVision” gibi orijinal içerikler
• -“Obi-Wan Kenobi” ve “The Mandalorian” gibi çok çok uzak bir galaksiden destansı hikayeler
• -Korkusuz National Geographic kaşifleri eşliğinde aydınlatıcı belgeseller
• -Herkesin konuştuğu “The Kardashians”, “The Dropout”, “How I Met Your Father” gibi orijinal içerikler ve bir solukta yeniden izlenebilecek “How I Met Your Mother” ve “The Walking Dead” gibi dünyaca ünlü fenomen diziler.”

Bu konuda firmadan gelen son resmî açıklama ise şöyle olmuştu: “Disney+ üyelerinin izleyebileceği platforma özel içerikler arasında, yapımcılığını ve senaristliğini Jon Favreau’nun üstlendiği Star Wars içerikleri “The Book of Boba Fett” ve “The Mandalorian”ın yanı sıra heyecanla beklenen “Obi-Wan Kenobi” yer alıyor. Ayrıca, Marvel Studios dizileri “Ms. Marvel” ve “Loki”, Scarlett Johansson’ın başrolünde bulunduğu “Black Widow” ve Simu Liu ve Awkwafina’nın başrollerini paylaştığı Oscar adayı “Shang-Chi ve On Halka Efsanesi” filmleri de platformda izlenebilecek yapımlar arasında bulunuyor.

Üyeler aynı zamanda Disney ve Pixar’dan iki Oscar® ödüllü “Soul” ile beraber Madrigal ailesinin olağanüstü hikayesinin anlatıldığı Walt Disney Animation Studios’tan Oscar ödüllü “Enkanto: Sihirli Dünya” ve Emma Stone’un efsanevi “Cruella de Vil”i canlandırdığı Oscar® ödüllü “Cruella” filmlerini de keyifle izleyebilecekler.

Disney+ üyeleri ayrıca, sevilen oyuncu Engin Akyürek’in başrolünü üstlendiği Disney+’ın merakla beklenen ilk Türk içeriği “Kaçış”, ilgiyle izlenen yeni orijinal diziler “How I Met Your Father”, “The Dropout” ve “The Kardashians”, efsane diziler “The Simpsons”, “The Walking Dead”, “American Horror Story” ve “How I Met Your Mother”ın yanı sıra “Lost” gibi kült dizilerin tüm sezonlarını da izleyebilecekler.

Ayrıca “Free Guy” gibi gösterildiği ülkelerde büyük ilgi ile karşılanan yeni gişe filmlerine de erişebilecekler. Platformda, merakla beklenen tüm bu içeriklerle birlikte, National Geographic’ten “Jeff Goldblum’un Dünyası” ve James Cameron’ın yapımcılığını üstlendiği “Balinaların Gizemli Dünyası” da Disney+’ın öne çıkan yapımları arasında bulunuyor.”

Disney+ servisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle