Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 yılda yapılan icraatleri tek tek sıraladı: Tarihi bir ıslahata imza attık

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenen partisinin 30. İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı’na katıldı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başlıkları:

İktidara gelirken milletimize ülkemizi 4 temel öge üzerinde yükselteceğiz dedik: Eğitim, sıhhat, adalet ve emniyet temelleri.

Ülkemizin sın 20 yılındaki kazanımları hayatımızın ayrılmaz bir kesimi haline geldi.

Türkiye’nin salgın sürecinde sergilediği dirayetli duruş ülkemize kazandırdığımız yapıtların ehemmiyetini gösterdi.

Eğitim bütçemiz yılda 10,3 milyar liradan, 274,3 milyar liraya çıktı.

Artık ders kitaplarıyla birlikte yardımcı kitapları da öğrencilerimize fiyatsız dağıtmaya başlıyoruz.

İktidarı devraldığımızda 76 olan üniversite sayısı bugün 208’e çıktı.

Son 20 yılda 522 milyar liranın üzerinde toplumsal yardım yaptık.

‘RANDEVULAR İLE İLGİLİ GEREKEN ADIMLARI HIZLA ATIYORUZ’

Hastane yatak sayımızı 164 binden 258 bine, nitelikli yatak sayımızı 19 binden 165 bine yükselttik. Devlet hastanelerindeki sıhhat denetimleri ve randevular ile ilgili kimi şikayetler gelmeye başladı. Bunları salgının bitmesi ile gündemimize aldık, adımlarımızı hızla atacağız.

‘500 BİN SURİYELİ DÖNDÜ’

Güçlü bir orduya sahip olmak bir tercih değil, mecburiyettir. Ordumuzu içten içe çürütmek, zaafiyete düşürmek, tarihi ve kadim bedelleri ile bağını koparmak için her yola başvurdular. Her periyot farklı araçlar ve bireyler kullandılar. En son FETÖ ihanet çetesi ile bu emellerine ulaşmaya çalıştılar. Milletimiz ile birlikte hamdolsun bu oyunu bozduk. TSK’yı dünyanın en çağdaş orduları ortasına katacak adımları attık. Güney hududumuzda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu darmadağın ettik. Harekatlarla oluşturduğumuz inançlı bölgelere 500 bin kişiyi yerleştirdik. Güvenlik sınırındaki eksikleri yeni harekatlarla tamamlayacağız. Bu çalışmaları titizlikle yürütüyoruz.

KILIÇDAROĞLU’NA REAKSİYON

Türk siyasi tarihinin katlanması en ağır cilvesi bizim dönemimize denk geldi. Bunun ismi Kılıçdaroğlu’dur. Gülüp geçsek gülüp geçilecek hali yok. Ciddiye alsak ciddiye alınacak hali yok. İftiranın, palavranın, zırvanın dozunu daima artırıyor. Orta ara biz de bunun paçasından tutuğ aşağı çekmek zorunda kalıyoruz. Sorduğumuz 10 soruya güya karşılık vermiş ve güya bize de 10 soru sormuş. Verdiği karşılıklardan bu şahsın kifayetsizliği buram buram tütmektedir.

Doğu Akdeniz ile ilgili soruma verdiği cevapla, ülkesinin değil, milletinin değil, Rumların ve onları üzerimize salanların yanında olduğunu verdiği yanıtla göstermiştir.