CHP’li Veli Ağbaba’dan Ağrı Belediye Başkanı’nın silah taşıyan şahıslarla birlikte çekilmiş manzaralarına reaksiyon: “Bakalım İçişleri Bakanı ne yapacak?”

CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba, Ağrı Belediye Lideri Savcı Sayan’ın uzun namlulu silah taşıyan şahıslarla sokakta yürüdüğüne ait imgelere reaksiyon gösterdi.

Ağbaba, “Bir belediye liderinin Ağrı vilayetinde sıkıntılı olduğu insanlara silah göstermesi, Türkiye’nin nasıl yönetildiğini gösteriyor. Bir çeteyle karşı karşıyayız. Devlet adeta bir çeteye, mafyaya teslim olmuş, Ağrı’daki uzantısı da o beyefendi. Elinde uzun namlulu silahla geziyor. Bakalım İçişleri Bakanı ne yapacak?” dedi.

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, gündemi kıymetlendirdi.

Ağrı Belediye Lideri Savcı Sayan’ın uzun namlulu silah taşıyan bireylerle birlikte, sokakta yürüdüğüne ait manzaralara reaksiyon gösteren Ağbaba, şunları söyledi:

  • Bir belediye liderinin Ağrı vilayetinde, problemli olduğu insanlara silah göstermesi, aslında Türkiye’nin nasıl yönetildiğini gösteriyor. Bir çeteyle karşı karşıyayız. Devlet adeta bir çeteye, mafyaya teslim olmuş; Ağrı’daki uzantısı da o beyefendi. Elinde uzun namlulu silahla geziyor. İçişleri Bakanı bakalım ne yapacak? Kabahat işleri bakanı bakalım ne yapacak, bu meczup hakkında? Biliyorsunuz bir meczup, trol. Ağrı’da bir belediye lideri rakiplerini ya da hasımlarını korkutmak için uzun namlulu silahlarla, kentte şov yapıyor.
  • Sen mafya mısın, çete misin, sen nesin? Süleyman Soylu’yu vazifesini yapmaya davet ediyoruz. Ağrı Valisi’ni misyonunu yapmaya davet ediyoruz.
  • Devlet adeta bir mafyaya, çeteye teslim edilmiş durumda. Daha evvel görmediğimiz olayları Türkiye’de yaşıyoruz. Devletin bu çetelerden, mafya bozuntularından, meczuplardan bir an evvel kurtulması lazım. Bir belediye lideri bunu yapıyorsa, İçişleri Bakanı misyonunu yapmıyorsa, eyvah eyvah Türkiye bir hukuk devleti olmaktan çıkmıştır.

“TUZUN KOKTUĞU BİR NOKTADAYIZ”

AKP Tunceli Vilayet Lideri Sercan Özaydın‘ın jandarma karakolunda askeri merasimle karşılanmasını da kıymetlendiren Ağbaba, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nde AK Parti Vilayet Lideri merasimle karşılanıyor. Tuzun koktuğu noktadayız. Bir vilayet lideri askeri merasimle karşılanıyor. Bundan birkaç yıl evvel Genel Liderimiz, Bandırma Askeri Havalimanına indiğinde kumandan ‘hoş geldin’ dediği için soruşturma açılmıştı. Bakalım Sayın Hulusi Akar, bu bahiste ne adımlar atacak. Biz diyoruz; kışlaya, mescide, okula ve adliyeye siyaset girmesin diyoruz lakin maalesef üçüne de siyaset girmiş durumda” dedi.

“MERKEZ BANKASI BİR LATİFE, ESPRİ, İRONİ YAPMIŞ”

Ağbaba, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) 2022 yılsonu enflasyon varsayımını yüzde 42,8’den yüzde 60,4’e yükseltmesine ait ise şu sözlere yer verdi:

  • Merkez Bankası ‘ülkemiz en âlâ durumdaki ekonomilerden biri’ diye bir latife, espri, ironi yapmış. Allah’tan kork sen Merkez Bankası’sın. Çabucak her gün, internette bir tuşla ulaşabileceğin sayılar var, Avrupa’nın ve dünyanın enflasyon sayılarına bak. Sen, dünyada en yüksek enflasyona sahip yedi ülkeden birisin. Suriye’yle, Lübnan ile tıpkı ligdesin. Arjantin’in enflasyonu senden daha düşük, Venezuela ile birebir ligdesin lakin utanmadan ‘Türkiye enflasyonda en yeterli ekonomilerden biri’ diyor. Onu TÜİK Lideri yapmak lazım. TÜİK’in açıklamış olduğu enflasyonda makyajlı.
  • TÜİK kendini aşıyor, Merkez Bankası Lideri enflasyon sayısıyla sokaktaki insanların aklıyla alay etmiş. TÜİK’in açıklamış olduğu sayılar gerçek enflasyon değil, gelsin Malatya sokaklarına baksınlar. Malatya’ya gelmiyorlarsa Ankara’nın sokaklarına çıksınlar. Çabucak yanı başındaki pazara gidince gerçek enflasyonun yüzde 150 olduğunun görürler. Merkez Bankası Liderine söyleyelim; bizim yıllık enflasyonumuz Avrupa ülkelerinin yıllık enflasyonuyla neredeyse başa baş. Allah, Merkez Bankası Liderine akıl vermiş olmuş fakat biraz vicdan verse uygun olurmuş.

“EYT’Yİ YA ÇÖZDÜRECEĞİZ YA DA ÇÖZECEĞİZ”

Her vakit sokağın nabzını tuttuklarını lisana getiren Ağbaba, “Her gördüğümüz yerde bizden bir şey istiyorlar; ‘Kemal Kılıçdaroğlu’na söyle bizim problemimizi da çözsün’ diyorlar. Toplumun bütün kısımları problemlerin tahlili ismine Kemal Kılıçdaroğlu’nu görüyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi ve Kemal Kılıçdaroğlu tam tahlilin merkezi olmuş durumda. Şunu herkes bilsin; EYT’lileri de mağdur etmeden o sorunu da çözeceğiz. EYT’yi gündeme getiren partiyiz. Hiç merak etmesinler EYT’yi ya çözdüreceğiz ya da çözeceğiz” dedi.