Bu Altcoin Kurumsal Alım Görüyor! Fiyat Ne Olur?

Geçtiğimiz günlerde 11 dakika içinde üç büyük balina işlemine tanık olan Chainlink (LINK), fiyat açısından altcoin piyasasındaki düşüş eğilimini takip ediyor. Banka iflasları ve yaklaşan “katı kripto düzlenmeleri”, LINK fiyatını baskı altına alıyor. Yoğun balina ilgisi tarihsel olarak bir geri dönüşün işareti olabilir…

Altcoin piyasası, yaklaşan düzenleyici baskı nedeniyle eriyor

Altcoin piyasası, Fed Başkanı Jerome Powell’ın duruşmada yaptığı son açıklamalarının etkisiyle birlikte bu hafta yine düştü. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, duruşmanın bir bölümü kripto paralara ayrılmıştı. Başlıklar stablecoin odaklıydı ve Kongre, daha sert ve sıkı kripto para düzenlemelerine işaret etti.

Teknik analizler, LINK fiyatının bu ortamda 6 doların altına düşebileceğini gösteriyor. Trader’lar artık daha belirsiz piyasa koşullarında işlem yapıyor. Teknik analist Filip L., güncel analizlerinde aylık destek seviyesi 6.27 dolara doğru %6’lık bir düşüş görebileceğimizden bahsetti. ABD’deki kripto düzenlemeleri merkezi olmayan altcoin’leri de içeriyorsa, LINK’in düşüşü 5,70 dolara kadar uzanabilir.

Boğa tarafında, önümüzdeki aylarda rahatlayan piyasa koşullarında yatırımcıların ilk hedefi 7 dolar bölgesi olacak. RSI, LINK’teki fiyat hareketinin şu anda aşırı satış direncine yapıştığı için daha yükseğe tırmanabilmesinin ikinci bir nedenidir. Üçüncü neden, fiyat düşüşe rağmen kurumsal yatırımcıların Chainlink’e olan ilgisi…

Chainlink (LINK), balina ve kurumsal ilginin sinyallerini veriyor

Chainlink geçtiğimiz günlerde Cuma gününün son saatlerinde 11 dakika içinde gerçekleşen üç büyük balina işlemine tanık oldu. On-chain analiz platformu Santiment, balina cüzdanlarına taşınan yaklaşık 79,7 milyon dolar değerinde 11,6 milyon token içeren balina işlemlerini bildirdi.

Balina işlemleri, Chainlink’e artan kurumsal ilgiyi gösterebilir ve potansiyel olarak önümüzdeki haftalarda değerini artırabilir. Bu tür büyük ölçekli işlemler genellikle yükseliş sinyalleri olarak görülüyor ve bu da önemli yatırımcıların bir değer artışı beklentisiyle varlık biriktirdiklerini gösteriyor.

Tarihsel veriler, balinaların fiyat artışlarını tetiklediğini gösteriyor

Chainlink (LINK), değeri yalnızca 2020’de %1.000’in üzerinde artış göstererek en yüksek performanslı projelerden biri oldu. Bu etkileyici performans, benzersiz değer önermesine ve DeFi projeleri arasında artan benimsenmesine bağlanabilir. Ancak devrim niteliğindeki potansiyeline rağmen LINK, balina manipülasyonlarıyla gölgelendi.

Böyle bir olay, Temmuz 2020’de, 700.000’den fazla LINK içeren bir cüzdanı olan devasa bir balinanın fonları çeşitli borsalara taşıyarak piyasayı sarstığı bir olay meydana geldi. Balinaların neden olduğu bu çılgınlık, LINK’in 8,5 doların üzerine çıkmasına neden oldu ve sadece birkaç saat içinde %50’lik bir fiyat artışıyla sonuçlandı. Ne yazık ki, balina daha sonra cüzdanındaki LINK’lerin tamamını sattı ve dalgalanma sırasında elde edilen kazançların çoğunu silen bir fiyat düşüşüne neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir