Beşiktaş isyan etti! “Biri çıkıp bunu açıklayacak”

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, A Spor’da katıldığı televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ahmet Işık Çebi’nin açıklamaları şu halde:

“Welinton ve N’Koudou’nun gitme talepleri oldu”

“Welinton ve N’Koudou’nun gitme talepleri oldu. Onların son yılları. Her ikisinin de burada kalmasını istiyorum. Welinton fakat yerine öbür birini bulursak gidebilir. N’Koudou’nun kalmasını ve yanına yükü çekecek birini istiyorum.”

“De la Fuente’nin üzerinde çalışıyoruz”

“De la Fuente’nin üzerinde çalışıyoruz. Orta alanda iki tane isim var. Bir tanesi Sivas’tan Türk, ona talip olduk. Fassnacht var, en başından beri. Koray gündemimizde, öteki bir isim de var gündemimizde. Orta saha için iki aday var, biri yerli. Bir de stoper.”

“Birdenbire yabancı 14’ten 21 oldu”

“Birdenbire yabancı 14’ten 21 oldu. Lakin bizim 8, 9 olmadı. Nasıl oldu anlamıyorum. Biri çıkıp 14’ten 21’i açıklayacak. 8’i neden 9 yapmıyorlar, bunu da açıklayacaklar. Seneye yabancı hür kalacaksa, niçin artık Türk aldırıyorsunuz?”

“TFF Lideri lütfen bu yabancı kararını benim dediğim üzere de yapsın. Bu kararının Türk futboluna ve kulüplerine katkısı yok.”

“Emirhan İlkhan’da neden suçlandım?”

“Emirhan İlkhan’da neden suçlandım? Sıhhatsiz muhalefet var. Seçim bitti tekrar çıktılar. Trol hesapları bırakın. Çok istiyorsanız seçime aday olun. Toplumsal medyada rüzgar yapmayın. Sıhhat düşünen Beşiktaşlılar evvel anlamaya çalıştı, sonra bana hak verdiler.”

“Bir oyuncu 18’e girdiği an özgür kalır”

“Bir oyuncu 18’e girdiği an özgür kalır. Bu yanlışsız karar, köle değiller. 18’e geldiklerinde çocuklarımızla kontrat yapıyoruz. Birçoğu ‘Menajerimle konuşun’ diyor. Aileler birden ortadan kayboluyor. Niçin? Lakin bunu ben bilmem ve ben bir şey yapamam.”

“Kalmak istemeyen çocuğu, kimse Beşiktaş’ta tutmamı istemesin”

“Kalmak istemeyen çocuğu, kimse Beşiktaş’ta tutmamı istemesin. Ayrıyeten bunları satmayın diyorlar da, geride 44 tane pırıl pırıl çocuk var. Onlar da fırsat bulsun, Türk futbolunu temsil etsin. Emirhan, menajerine yönlendirdi. 1 milyon Euro’ya çıkacaklardı, müsaade vermedik.”

“O vakit TFF’de şapkasını önüne koyacak”

“Emirhan kardeşimize 5 milyon TL verdik, 4,5 milyon Euro unsur koyduk. Daima ‘Avrupa’da oynamak istiyoruz’ diyorlar. O vakit TFF’de şapkasını önüne koyacak. Ayrıyeten gitmek isteyen oyuncuyu da incitemem.”

“Ersin Destanoğlu için teklif yok”

“Ersin Destanoğlu için teklif yok. Serdar Saatçı için birkaç gelen giden oldu. Serdar’ın kusuru oldu, affettik. Mukavele imzalamazsak, istediklerini yapmayacağız. Hayalleri varsa, imzalayacak ve hayallerine yardım edeceğiz. Yöneticilerle inatlaşmak güzel değil.”

“Denayer, bize uymuyor”

“Denayer, bize uymuyor. Çok üstlerde geziyor. Allah yolunu açık etsin. Tayfur Bingöl gelmek istiyor fakat kulübü müsaade vermiyor. Söyleyecek bir şey yok. Bakın hayalleri olanlara müsaade vermeyenler de var.”

“Koray Günter üzerinde çalışıyoruz”

“Koray Günter üzerinde çalışıyoruz. Kaan Ayhan için 8-10 M€ bonservis istiyorlar. TFF Lideri’ne bunu anlatıyorum. Sen 3 Türk diye diretirsen, Kaan Ayhan 10 Milyon olur. Sivas’taki Kerem Atakan gönlümüzde var.”

“Talisca’yla konuşmadık”

“Talisca’yla konuşmadık. Allah yolunu açık etsin. Koşa koşa gelse, sarfiyat havalimanında karşılarım. Lakin olmayacak duaya ‘Amin’ diyemem.”

“Valerien Ismael’den çok umutluyum”

“Valerien Ismael’den çok umutluyum. Gelecekte çok daha büyük hoca olacak. Birinci basamak Beşiktaş olacak, hissediyorum. Çok dürüst, çok çalışkan, çok hırslı. Teknolojiye ehemmiyet veriyor. 14 saatin, 18 saatini futbola ayırıyor. Kendisini seviyorum. Şampiyon olmak istiyor”

“Josef’in yokluğu kendini gösterdi”

“Josef’in yokluğu kendini gösterdi. Sanırım bir ay sonra dönecek. Transferleri devreye almamız lazım. Güzel bir Türk stoper. N’Koudou ve Ghezzal’ı destekleyecek bir kanat, bizi şampiyon yapar.”

“N’Koudou şampiyonlukta katkı verdi”

“N’Koudou şampiyonlukta katkı verdi, memnun olduğu sürece devam edecek. Dostluk, arkadaşlık geçen sene olmadı ancak şampiyonluk yılında vardı. Yeni gelenlerle olmadı. Şampiyon olduğumuz sene ödeme sorunu oldu fakat geçen sene olmadı. Nasıl oldu, ben de bilemiyorum.”

“Adem Ljajic 200 bin Euro’ya Bodrumspor’a gitmiş”

“Adem Ljajic 200 bin Euro’ya Bodrumspor’a gitmiş. Nasıl oluyor? Domagoj Vida’yı sevdim fakat çok yüksek para alıyordu. Biz bu türlü işler yapmadık. Alex Teixeira işte. Miralem Pjanic. Pjanic’i 2,5 Milyon Euro’ya getirdik, sen nasıl Jeremain Lens’e o paraları verirsin?”

“Güzel transfer değil mi?”

“Gedson Fernandes hoş transfer değil mi? “Biz istedik, o da istedi. Çok da hesap geldi. Bonservisini 5 yılda ödeyeceğiz, 1,2 Milyon Euro da adama veriyoruz.”