Azerbaycan: Ermenistan’ın top atışları sürüyor

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan’ın top atışlarının sürdüğünü duyurdu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ordusunun Kelbecer, Laçın ve Daşkesen’deki Azerbaycan ordusuna ilişkin mevzileri top atışına tutmaya devam ettiğini bildirdi.

Bakanlığın açıklamasında, “Ermenistan silahlı kuvvetlerine ilişkin birlikler, Azerbaycan ordusunun Kelbecer, Laçın ve Daşkesen bölgelerinde bulunan mevzilerine D-30, D-20 topları ve 82 milimetrelik havan toplarıyla ateş etmeye devam ediyor. Ünitelerimiz tarafından misilleme tedbirleri alınmakta ve düşmanın atış noktaları imha edilmektedir. Harekat şartları ordumuzun kontrolündedir” sözleri kullanıldı.

Azerbaycan-Ermenistan hududunda iki ülke askeri birlikleri ortasında ağır çatışmalar başlamıştı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 12 Eylül gecesi ve dün sabah Ermenistan ordusunun Azerbaycan’la hududun Daşkesen, Kelbecer, Laçın ve Zengilan istikametlerinde geniş çaplı provokasyonda bulunduğunu duyurmuştu.

Azerbaycan ordusunun sondaki birtakım mevzileri ve sığınakları havan topları da dahil farklı kalibreli silahlarla aralıksız ateş altına alınmış, taarruzlarda Azerbaycan ordusu 50 şehit vermişti.

Azerbaycan ordusu Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin atış noktalarını susturmak ve çatışmanın genişlemesini önlemek için misillemede bulunmuş, Ermeni birliklere ağır kayıplar verdirilmişti. (AA)