Avukatları konuştu: Kaan Boşnak ve Başak Torun’dan karşılıklı argümanlar

Başak Ceylan Torun, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla müzikçi eşi Kaan Boşnak’tan ruhsal ve fizikî şiddet gördüğünü öne sürdü. Savların toplumsal medyada gündem olmasının akabinde, hususla ilgili Torun’un avukatı Feyza Altun ve Boşnak’ın avukatı Ayşegül Mermer karşılıklı açıklamalarda bulundu. Avukat Feyza Altun, “Müvekkilin evlendiği günden bugüne kadar, bugün dahil olmak üzere çok önemli bir ruhsal ve fizikî şiddete maruz kalmıştır. Müvekkilimin bu tezleri mesnetsiz ya da gerçek dışı değildir. Tüm bunlara ait fotoğraflar, hastane kayıtları, görüntü kayıtları, ses kayıtları mahkemeye kanıt olarak sunulacaktır diye listemize yazılmıştır” dedi.

‘GEREKEN HER TÜRLÜ SAVUNMAYI YAPACAĞIZ’

DHA’nın aktardığı habere nazaran, davanın bir şiddet davası olduğunu belirten Altun, şu tabirleri kullandı:

“Müvekkilim bugün dahi bu kişinin ünlü olmasından kaynaklı olarak birtakım çevreler tarafından ‘Bu şöhrete ziyan verirsen bedelini sen ödersin’ halinde üstü kapalı tehdit edilmekte ve baskılanmaktadır. Biz davamızda gereken her türlü savunmayı yapacağız, bu konuda bir kaygımız bulunmuyor. Ayrıyeten boşanma davamızda da belirttiğimiz üzere davalının intihar eğilimi ve intihar teşebbüsleri de müvekkilim açısından bu evliliği çekilmez hale getirmiştir. En son kamuoyuna yansıyan birtakım yazışmalar ve ses kayıtlarından ötürü müvekkilim esasen uzun vakittir şüphelendiği lakin kanıtlayamadığı konularda da kanıt elde edince bu davayı açmak zorunluluğunda kalmıştır. Bu davayı takip edeceğimizi ve bu davanın bir şiddet davası olduğunu belirtmek isterim” sözlerini kullandı.

‘HENÜZ AÇILMIŞ BİR DAVA YOK’

Kaan Boşnak’ın avukatı Ayşegül Mermer ise, “Meslektaşımın yaptığı açıklama şanssız bir açıklama olmuş, keşke meslektaşım müvekkilimi yargılamadan evvel tezlerini mahkemeye sunsaydı. Şimdi açılmış bir dava yok, yargılama süreci başlamadı ve mahkemece verilen bir karar olmadan müvekkilimi toplumsal medya adaletiyle suçlamış ve infaz etmiştir. Bir bireye, onuruna, gururuna ve saygınlığına rencide edecek halde hata isnadında bulunmak kabahattir. Halbuki ki biz hukukçuların gayesi müvekkillerimizi mahkemede savunmak ve onlar için adaleti sağlamak olmalıdır” dedi.

‘KAAN BOŞNAK, SAVLARIN HİÇBİRİNİ KABUL ETMİYOR’

Kaan Boşnak’ın yöneltilen argümanların hiçbiri kabul etmediğini söyleyen Mermer, “Dava hazırlığı içindeyiz. İki gün evvel Başak hanımın da toplumsal medya üzerinden birtakım beyanları olduğu için kendisi hakkında müvekkilim Kaan Boşnak’a yönelik tehdit, hakaret ve küçük düşürücü telaffuzlar olmaması için önlem aldık, birkaç güne de boşanma davasını açmış olacağız. Kaan Boşnak, yöneltilen tezlerin hiçbirini kabul etmiyor. Hem bir hukukçu hem insan olarak, doğal ki bayana şiddetin, canlıya şiddetin karşısındayız. Buradaki asıl şiddet çocuğa yapılıyor. Toplumsal medyada baba hakkında temelsiz ithamlar yöneltiliyor , toplumsal medya tarafında kamuoyunda bir negatif algı oluşuyor. Çocukları için birtakım telaffuzlara dikkat edilmeli” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)