Alanyaspor iki futbolcuyu renklerine bağladı

Alanyaspor, Fatih Karagümrük’te forma giyen 27 yaşındaki sol bek Jure Balkovec ve PTT 1. Lig gruplarından Menemenspor’da forma giyen 20 yaşındaki orta saha oyuncusu Cem Çelik için Cengiz Aydoğan Spor Tesisleri’nde imza merasimi düzenledi.

Törende Balkovec ile 2+1 yıllık, Cem Çelik ile ise 5 yıllık kontrat imzalandı.

Aytemiz Alanyaspor Kulüp Lideri Hasan Çavuşoğlu, imza merasiminde yaptığı konuşmada, transfer çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

“Teşekkür ediyoruz”

Sol bek eksikliklerini Balkovec ile giderdiklerini söz eden Çavuşoğlu, “Kendisi esasen başarılı bir oyuncu. Herkesin bildiği bir oyuncu. Alanyaspor’u tercih ettiği için de kendisine teşekkür ediyoruz. Karagümrük’teki muvaffakiyetini Alanyaspor’da da daha artarak devam ettireceğine inandığımız bir futbolcu. Hem topluluğumuza hem de oyuncumuza iyi olsun ortamıza güzel geldi.” dedi.

Cem Çelik’in de kendileri için değerli bir futbolcu olduğunu belirten Çavuşoğlu, yetenekli oyuncuyu takımlarına katmaktan memnunluk duyduklarını söyledi.

Balkovec ise, mesleğinde yeni bir etaba geçtiğini, grup için elinden gelenin en uygununu yapacağını kaydetti.

Cem Çelik de, Alanyaspor topluluğunun bir ferdi olmanın verdiği memnunluğu ve gururu yaşadığını belirterek “Bu uzun yolda inşallah kendimi de birinci evvel Alanyaspor topluluğuna kanıtlayarak Türk futboluna katkıda bulunmak istiyorum.” diye konuştu.