Ahmetcan Kaplan’ın babası: Onu Ajax ailesine teslim ediyoruz

Trabzonspor’un 19 yaşındaki futbolcusu Ahmetcan Kaplan, Hollanda’nın Ajax grubuna transfer oldu.

61saat’e konuşan Kaplan’ın babası ve Boztepe Mahallesi Muhtarı Yücel Kaplan, “Trabzonsporumuzun ne kadar büyük bir kadro olduğunu tüm dünya bir kere daha görmüş oldu. Altyapıya kıymet veren grubumuz dünya devlerine futbolcu üreten bir merkez haline gelmiş bulunmaktadır. Çok memnunuz gururluyuz. Kentimiz ismine ülkemiz ismine büyük bir övünç kaynağı. Çok şeyler söylemeye gerek yok, Allah’ım utandırmasın inşallah” sözlerini kullandı.

“Azimle, çabayla, birçok şeyden geri kalarak, parayı hiçbir vakit ön planda tutmayarak, fedakarlık ederek Ahmetcan bu muvaffakiyete ulaştı” diyen Kaplan, “Bir dünya kulübünü olan Ajax idaresine de tercihlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Nasıl Trabzonspor’da iken hocalarına ‘Eti sizin kemiği bizim’ demişsek tıpkı halde Ajax idaresine de hocalarına da diyeceğim odur” formunda konuştu.

Ahmetcan Kaplan’a muvaffakiyet dileğinde bulunan Yücel Kaplan, “Dilerim başarılı olur, dilerim bizlerin yüzünü kara çıkartmaz, dilerim kentimiz ve ülkemiz ismine hoş bir performans stantlar. Buna inancım tam. Bu kentin evladı olarak ona sahip çıkan başta Trabzonspor yöneticilerimize, tektik heyete ve tabi ki taraftarlarımıza teşekkür ediyor, evladımızı Ajax ailesine teslim ediyoruz. Yolu bahtı açık olur inşallah” dedi.